Dekoloryzacja – pozbywamy się niechcianego koloru

Postawiłaś na samodzielną koloryzację, ale efekty nie są zachwycające? Okazało się, że nowy kolor Ci nie pasuje i wcale nie jest tak, że ciemne włosy są Ci przeznaczone? A może zamarzył Ci się nagle zupełnie inny kolor włosów niż dotychczasowy? Nie wpadaj w panikę! Dekoloryzacja włosów to zabieg, który w krótkim czasie rozwiąże Twój problem i pozwoli Ci usunąć z włosów sztuczny barwnik, który do tej pory stosowałaś. Zabieg dekoloryzacji możesz wykonać w domu, jednak bezpieczniej i skuteczniej wykonasz go w salonie fryzjerskim.

Na czym polega dekoloryzacja włosów?

Nieudana koloryzacja włosów na szczęście nie jest wyrokiem – nie musisz radykalnie ich skracać i czekać, aż odrosną. Jeśli jesteś niezadowolona z efektów farbowania lub myślisz o radykalnej zmianie fryzury – postaw na dekoloryzację włosów w dobrym salonie fryzjerskim. Dekoloryzacja to nic innego, jak sposób na pozbycie się naniesionego wcześniej na włosy koloru. Zabieg dekoloryzacji usuwa sztuczny, zwykle ciemny barwnik, który jest składnikiem farb do włosów.

Ile trwa zabieg dekoloryzacji włosów?

Choć sama procedura dekoloryzacji włosów z pozoru nie wydaje się skomplikowana, wymarzone efekty zabiegu mogą być widoczne dopiero po kilku próbach. Jednorazowy zabieg dekoloryzacji pozwoli bezpiecznie odbarwić włosy wyłącznie o kilka tonów – jeśli efekt ma być mocniejszy, trzeba będzie zabieg powtarzać w odpowiednich odstępach czasu. Droga do naturalnego koloru może być dość długa – zwłaszcza, jeśli do tej pory stosowałaś tanie, silne, chemiczne farby różnych producentów.

Czy dekoloryzacja włosów jest bezpieczna?

Oczywiście dekoloryzację włosów możesz wykonać samodzielnie w domu, jednak najbezpieczniej będzie, jeśli zabieg dekoloryzacji zlecisz doświadczonej fryzjerce. Dekoloryzacja wykonywana samodzielnie może mocno obciążyć włosy – zwłaszcza, jeśli nie zadbamy o dodatkowe wzmocnienie ich struktury. Warto wybrać się tutaj do sprawdzonego salonu fryzjerskiego. Dekoloryzacja włosów w salonie fryzjerskim jest zabiegiem nie tylko skutecznym, ale również bezpiecznym. Profesjonalne kosmetyki do tego typu „zadań specjalnych” zawierają w składzie również substancje pielęgnujące, które chronią strukturę włosa, odżywiają ją i wzmacniają.