Koloryzacja 3D – farbowanie wielowymiarowe

Jednolite kolorystycznie fryzury to już przeżytek. Od jakiegoś czasu styliści stawiają na wielowymiarowość i przenikające się tony, które wspólnie tworzą niesamowity efekt 3D. Farbowanie włosów z efektem 3D sprawia, że cienkie włosy nabierają objętości i niesamowitej głębi. Koloryzacja 3D polecana jest zarówno kobietom z ciemnymi, jak i z jasnymi włosami. Ponadto farbowanie 3D pasuje zarówno do włosów długich, jak i krótkich.

Farbowanie włosów z efektem 3D – czyli jak?

Najprościej mówiąc koloryzacja włosów 3D, jak sama nazwa wskazuje, to efekt trójwymiarowości na włosach. Można uzyskać go dzięki specjalnej technice nakładania farby oraz łączenia tonów i kolorów. W farbowaniu 3D chodzi o uzyskanie jak najbardziej naturalnego efektu. Popularnością cieszy się zwłaszcza tzw. muśnięcie słońcem, gdzie włosy wyglądają jak rozjaśnione przez ciepłe promienie letniego słońca.

Koloryzacja włosów 3D – najnowsze trendy

Do najbardziej popularnych trendów w farbowaniu 3D należą:

Baleyage

Technika baleyage to farbowanie włosów 3D, które dość mocno różni się od znanego z lat 90-tych baleyage. Dziś efekt takiej koloryzacji 3D jest naturalny – łączonych jest kilka odcieni jednego koloru, a koloryzacja jest stopniowa – od najciemniejszej przy nasadzie włosów do najjaśniejszej przy twarzy i końcówkach.

Babylights

Technika babylights to doskonała koloryzacja włosów 3D, w której rozjaśniane są (o ton lub dwa) bardzo drobne pasemka, dzięki czemu przejścia między kolorami są bardzo subtelne i naturalne, niczym włosy dziecka rozjaśnione przez letnie słońce.

Flamboyage

Technika flamboyage to odmiana koloryzacji włosów 3D, gdzie to niesamowite refleksy grają pierwsze skrzypce. To połączenie efektu, który daje technika ombre i baleyage. Wybrane na specjalnej taśmie włosy farbowane są na jasne (efekt muśnięcia słońcem) lub ciemniejsze kolory (zwiększenie głębi naturalnego koloru). Resztę włosów pozostawia się bez farby lub farbuje się je na jednolity odcień.

Farbowanie 3D – dla kogo?

Dzięki dużej ilości odmian koloryzacji włosów 3D można śmiało powiedzieć, że pasować będzie ona niemal każdej kobiecie. Farbowanie włosów z efektem 3D świetnie wygląda na włosach długich, ale równie ciekawie podkreśla krótkie fryzury. Pasuje do włosów prostych i kręconych – zarówno do naturalnego blondu, jak i brązu. Farbowanie 3D to z pewnością doskonały sposób na włosy cienkie i płaskie, którym trzeba dodać optycznej objętości.

Koloryzacja 3D – efekty, czyli dlaczego jest tak popularna?

Koloryzacja włosów 3D to przede wszystkim efekt trójwymiarowości. Fryzura po farbowaniu 3D zwiększa optycznie objętość, a włosy wyglądają na zdrowsze i bardziej lśniące. Kolor bazowy wydaje się głębszy i intensywniejszy niż dotychczas. Odpowiednio dobrane i rozłożone pigmenty sprawiają natomiast, że twarz zostaje rozświetlona, a jej naturalne piękno podkreślone.