Baleyage wraca na salony!

Znany z lat 90-tych baleyage (balejaż) to popularna metoda koloryzacji włosów, która do dziś ma wielu zwolenników, choć w nieco nowocześniejszym wydaniu. Balejaż nie tylko niesamowicie rozświetla włosy, ale również dodaje im objętości i blasku. To doskonała alternatywa dla pasemek i ciekawe urozmaicenie dla zwykłej koloryzacji.

Farbowanie włosów metodą baleyage – kiedyś i dziś

W latach 90-tych balejaż wykonywany był zwykle na różnej grubości pasmach włosów. Koloryzację zaczynało się od samej nasady włosa, aż po jego końcówki, różnymi tonami, co w konsekwencji dawało grę kolorów i odcieni na głowie. Bardzo popularna była np. koloryzacja baleyage z użyciem bordo, czerni i jasnych pasm. Efekt co prawda nie był naturalny, jednak technika ta miała sporo zwolenników– gdy moda przeminęła, farbowanie włosów metodą baleyage stało się czasowym symbolem kiczu. Największą wadą „starej” techniki baleyage, oprócz sztuczności, były szybko widoczne odrosty, dlatego też „nowa” technika tej koloryzacji wygląda inaczej. Przede wszystkim daje zdecydowanie bardziej naturalny efekt. Modny dzisiaj balejaż nie jest już wykonywany od nasady włosów, dzięki czemu można nadać fryzurze większej objętości i optycznej lekkości. Tony kolorów ponadto ze sobą współgrają i są bardziej subtelne (duże kontrasty są wręcz niedopuszczalne), przez co fryzura wygląda naturalnie, a nie kiczowato.

Baleyage – jak zrobić?

Technika baleyage wymaga sporych umiejętności oraz wprawy. Co prawda farby do balejażu można kupić w drogeriach, jednak sam zabieg nie należy do najłatwiejszych i jest dość czasochłonny – by efekt był pożądany warto zaufać profesjonaliście i udać się do salonu fryzjerskiego. Baleyage na ciemnych włosach może np. wymagać w pierwszej kolejności dekoloryzacji. Zależnie od fryzury stylista dobierze ponadto długość koloryzowanych pasm, a ponadto w sposób naturalny połączy odcienie, by efekt był jednolity.

Dla kogo balejaż?

Na koloryzację baleyage często decydują się osoby starsze – kolorowe, zbliżone do naturalnego refleksy doskonale maskują siwe włosy. To jednak nie tylko technika dla kobiet starszych – również wiele młodych kobiet decyduje się na tego rodzaju koloryzację, ponieważ doskonale sprawdza się ona zarówno u blondynek, jak i brunetek. Dziś koloryzacja baleyage jest inna niż w latach 90-tych – fryzura nie musi się tak rzucać w oczy, jak na początku świetności farbowania włosów metodą baleyage. Styliści stawiają bardziej na naturalność i subtelnie rozświetlają dzięki tej technice podstawową barwę włosów.

Efekty koloryzacji balejaż

Dobrze wykonany balejaż wygląda naturalnie – kolory połączone są tutaj harmonijnie i delikatnie rozświetlają fryzurę, dodając twarzy blasku. Dzięki tej technice zakryjemy niedoskonałości i mankamenty twarzy, a podkreślimy piękny kolor oczu. Po koloryzacji baleyage włosy wydają się zdecydowanie bardziej gęste, zdrowsze i zdecydowanie lżejsze. Taka fryzura podkreśla naturalną urodę oraz piękno, nie dominując jednocześnie całej stylizacji.