Flamboyage – połyskujące refleksy

Jeśli marzysz o fryzurze delikatnej, dziewczęcej, z pięknymi, połyskującymi refleksami – koniecznie postaw na koloryzację flamboyage. Zachwyci Cię tutaj wielowymiarowość i głębia koloru, objętość gotowej fryzury. Flamboyage to hit, który kochają największe światowe gwiazdy – możesz do nich dołączyć!

Co to jest flamboyage?

Metod rozjaśniania włosów jest wiele, jednak nie każda z ich daje wynik w 100% naturalny i delikatny. Technika flamboyage daje efekt praktycznie nierozróżnialny od tego, który naturalnie tworzą promienie słoneczne. To jednak nie koniec – za pomocą flamboyage można nanosić nie tylko jaśniejsze refleksy, ale również ciemniejsze, które podkreślą głębię naturalnego koloru. Sama nazwa pochodzi z języka francuskiego – można przetłumaczyć ją jako płonąć, błyszczeć czy razić, co doskonale tłumaczy samą zasadę tej techniki.

Na czym polega technika flamboyage?

Podczas koloryzacji włosów metodą flamboyage stosuje się specjalne taśmy z delikatnym klejem (nie jest to zatem technika szydełkowa, jak baleyage). Wybierają one w sposób nierówny, ale nie do końca przypadkowy poszczególne pasma, które zabezpiecza się dodatkowym paskiem papierowym. Taśmy nie uszkadzają włosów – ich umiejętne stosowanie w zakładzie fryzjerskim jest bezpieczne dla struktury włosa. Farby o zbliżonej tonacji nakłada się na włosy na taśmie – w taki sposób powstają bardzo subtelne i naturalnie rozmieszczone refleksy. Pozostałe włosy pozostawia się bez farby lub nakłada się na nie farbę w jednolitej tonacji.

Koloryzacja włosów metodą flamboyage – dla kogo?

Koloryzacja flamboyage to technika o bardzo szerokim spektrum zastosowania – będzie doskonała zarówno do włosów ciemnych, jak i jasnych, sprawdzi się ponadto zarówno przy długich, jak i krótkich fryzurach. Najlepszy efekt uzyskamy zwłaszcza na ciemniejszych włosach, gdzie refleksy świetlne będą szczególnie zauważalne. Koloryzacja włosów metodą flamboyage to przede wszystkim doskonała opcja dla kobiet, dla których odrosty są wyjątkowo denerwujące. Tu odrosty są przez dłuższy czas niewidoczne i można cieszyć się naturalną, spektakularną fryzurą. To również doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które mają cienkie włosy – nieregularna wielowymiarowość barw nada fryzurze naturalnej objętości.

Koloryzacja flamboyage – efekty

Technika flamboyage dodaje włosom naturalności i lekkości. Delikatne, jasne refleksy dają wrażenie iluzji naturalnej głębi koloru – dzięki nim fryzura zyskuje objętości i świeżości. Włosy po koloryzacji flamboyage mogą przypominać nieco te po baleyage, jednak wyglądają znacznie naturalniej, ponieważ nie ma tu aż tak mocnych, wyraźnych kontrastów. Wielowymiarowość koloru i efekt „push up” – tak w skrócie można opisać koloryzację włosów metodą flamboyage. To oczywiście nie koniec – uzyskujemy tu optyczne uniesienie włosów, dzięki czemu fryzura nie jest płaska i uklepana. Koloryzacja flamboyage nie wpływa negatywnie na kondycję włosów – docenią to zwłaszcza panie o bardzo cienkich, delikatnych włosach.