Ombre – odważne i efektowne

Koloryzacja Ombre zawładnęła salony już dobrych parę lat temu i od tej pory jest bardzo popularną techniką farbowania włosów. To metoda idealna dla kobiet, które chcą rozjaśnić twarz, ale jednocześnie nie planują wielkiej metamorfozy. Farbowanie ombre polega na rozjaśnieniu o kilka tonów wyłącznie końcówek – z pozostawieniem nasady włosów w kolorze naturalnym lub nawet lekko przyciemnionym.

Koloryzacja ombre – na czym polega

Efekt farbowania ombre podbija serca wielu kobiet, nic dziwnego – jest nieziemski. Technika ombre polega na płynnym przechodzeniu od ciemnego koloru przy nasadzie włosów, przez coraz jaśniejszy, aż do najjaśniejszych końcówek. W przypadku koloryzacji ombre warto postawić na fryzjera z doświadczeniem w tej technice – nieumiejętne nałożenie farby w domu, na własną rękę może skończyć się efektem nieestetycznych plam, czy też charakterystycznego odcięcia koloru. Ombre powinno przechodzić płynnie od ciemnych do jasnych tonów – dobry fryzjer nie będzie miał z tym problemów, a ponadto doskonale połączy różne odcienie farby, dzięki czemu efekt będzie naturalny, a przy tym wyrazisty.

Farbowanie ombre – efekty i zalety

Rozjaśnione w technice ombre włosy wyglądają bardzo naturalnie i podkreślają piękno twarzy. Farbowanie ombre spektakularnie odmładza i dodaje uroku. Technika ombre to ponadto doskonały sposób, by dodać swojej fryzurze niesamowitej głębi i charakteru, a przy tym dziewczęcej lekkości i uroku.

Technika ombre – dla kogo taka koloryzacja?

Niezaprzeczalnie koloryzacja ombre doskonale sprawdza się w przypadku brunetek – zwłaszcza tych, które dobrze czują się w fryzurach wyrazistych i odważnych. U brunetek i ciemnych blondynek kontrast między naturalnym kolorem, a rozjaśnieniem jest duży, dzięki czemu efekt koloryzacji ombre jest wyjątkowo wyrazisty. Jaśniejsze blondynki raczej wybierają łagodniejszą wersję techniki ombre, czyli sombre. Należy również dodać, że przy koloryzacji ombre nie ma problemu z odrostami – farbowanie ombre będzie więc idealne dla kobiet, które chcą wrócić do swojego naturalnego koloru lub nie mogą sobie pozwolić na wyjątkowo częste wizyty u fryzjera. Koloryzacja ombre doskonale