Sombre, czyli soft ombre

Jednym z popularnych sposobów koloryzacji 3D jest Sombre, czyli soft ombre. To subtelniejsza i delikatniejsza odmiana ombre, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność – przede wszystkim ze względu na swój naturalny efekt końcowy.

Koloryzacja sombre = nowoczesne ombre?

Najprościej mówiąc technika koloryzacji włosów sombre jest delikatniejszą wersją koloryzacji ombre. Sombre to metoda, która daje efekt bardziej subtelny, bardziej naturalny i o wiele mniej kontrastowy. Włosy są jedynie delikatnie rozświetlone, jakby były lekko muśnięte słońcem. Kolor jest przy tym kilkuwymiarowy, co bezpośrednio przekłada się na optyczną objętość fryzury. Soft ombre wykonuje się delikatnymi preparatami, dzięki czemu jest to metoda nieinwazyjna i nie niszczy struktury włosów, jak ombre.

Soft ombre – na czym polega?

Koloryzację soft ombre zaczyna się zwykle kilka centymetrów poniżej nasady włosów, dzięki czemu efekt odrostów nie jest tak szybko zauważalny. Refleksy nakłada się po zewnętrznej stronie włosów (wewnętrzna strona pozostaje ciemniejsza). Cała sztuka polega na tym, by efekt był naturalny – pojedyncze pasma i końcówki rozjaśniane są zwykle o jeden-dwa tony w stosunku do koloru reszty włosów. Co ważne – rozjaśniane są tu nie tylko końcówki, ale również pasma wokół twarzy i przy nasadzie. Koloryzacja sombre wymaga wprawy i umiejętności, a ponadto zmysłu estetycznego oraz wyobraźni – niewłaściwie wykonana może zamiast objętości i rozświetlenia dać efekt płaski i ciężki, dlatego warto w tym przypadku zgłosić się do fryzjera z powołania.

Technika koloryzacji włosów sombre – dla kogo?

Koloryzacja sombre będzie pasować niemal do wszystkich typów włosów, dowolnej długości. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza w przypadku włosów krótkich i cienkich, którym trzeba dodać objętości, jednak również sombre na włosach długich wspaniale się prezentuje – zwłaszcza jeśli są lekko kręcone. Soft ombre docenią kobiety, które nie chcą diametralnej zmiany wizerunku, jednak chcą delikatnie rozświetlić fryzurę i dodać jej objętości. Tu kolory przechodzą płynnie – od ciemniejszego przy nasadzie, do jaśniejszego przy końcówkach. Sombre cenią sobie szczególnie blondynki, które nie mogą pozwolić sobie na mocny efekt rozjaśnienia końcówek ombre. Sombre na ciemnych włosach jednak również wygląda rewelacyjnie.

Koloryzacja sombre – efekty

Sombre dodaje fryzurze blasku i delikatnie rozświetla twarz, dzięki czemu optycznie odmładza ją, jednocześnie zachowując tzw. natural look. Technika koloryzacji włosów sombre dodaje włosom objętości – jeśli masz bardzo cienkie i rzadkie włosy, koniecznie postaw na sombre, nie na ombre.